Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Trakya Uluslararası Sağlık Turizmi Zirvesi Gerçekleşti

Edirne Valiliği himayelerinde, Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Trakya Uluslararası Sağlık Turizmi Zirvesi Edirne’de gerçekleştirildi. Yerel, bölgesel ve ulusal birçok katılımcının iştirak ettiği toplantıya Yunanistan, Kosova ve Romanya’dan da katılım sağlandı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Yatırım Destek Ofisi uzmanlarının da katılım sağladığı zirve, sağlık turizmi alanında mevcut durumunun ve gelecek hedeflerinin belirtildiği açılış konuşmaları ile başladı. Toplantıda açılış konuşmalarını Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne Milletvekili Gökhan Gaytancıoğlu ve Edirne Valisi Ekrem Canalp yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, OHSAD Yönetim Kurulu Üyesi Op. Dr. Ayhan Arslan ve USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. Müdürü Yasin Laçinbala tarafından sağlık turizminin çeşitli detaylarının ele alındığı sunumlar gerçekleştirildi.

Etkinlik “Trakya Sağlık Turizmine Bakış: Hedef Pazar, Balkanlar” ve “Sağlık Turizminde Başarı Hikâyeleri” adlı panellerle devam edip sona erdi.