Projeler

Ajansımızın 2010-2022 arasında sözleşmeye bağlanan mali ve teknik desteklerinin özeti aşağıdaki gibidir.

Proje teklif çağrısı usulüyle; 399 adet proje destek almaya hak kazanmıştır. Desteklenen projelerin toplam bütçe büyüklüğü 577,4 milyon TL olmuştur. Söz konusu bütçenin 325,7 milyon TL’si, diğer bir ifade ile %56,4’si Ajans tarafından karşılanmak üzere sözleşmeye bağlanmıştır.

Güdümlü proje desteği usulüyle; 6 adet proje destek almaya hak kazanmıştır. Desteklenen projelerin toplam bütçe büyüklüğü 97,8 milyon TL olmuştur. Söz konusu bütçenin 46,4 milyon TL’si, diğer bir ifade ile %47,44’ü Ajans tarafından karşılanmak üzere sözleşmeye bağlanmıştır.

Doğrudan faaliyet desteği usulüyle; 39 adet proje destek almaya hak kazanmıştır. Desteklenen projelerin toplam bütçe büyüklüğü 7,7 milyon TL olmuştur. Söz konusu bütçenin 5,3 milyon TL’si, diğer bir ifade ile %68,8’i Ajans tarafından karşılanmak üzere sözleşmeye bağlanmıştır. Bu destek türü 2018 yılından itibaren fizibilite desteğine dönüştürülmüştür.

Fizibilite desteği usulüyle;14 adet proje destek almaya hak kazanmıştır. Desteklenen projelerin toplam bütçe büyüklüğü 2,3 milyon TL olmuştur. Söz konusu bütçenin1,4 milyon TL’si, diğer bir ifade ile %60,8’i Ajans tarafından karşılanmak üzere sözleşmeye bağlanmıştır.

Teknik destek usulüyle; 285 defa çeşitli kurum/kuruluşlarla teknik destek sözleşmesi yapılmış ve bu kapsamda çok sayıda eğitim düzenlenmiş ve/veya danışmanlık sağlanmıştır.


Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..