Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Termal ve Sağlık Turizmi için Ajanslardan Güçbirliği

Kalkınma Ajansları eşleştirme programı kapsamında termal sağlık turizmi alanında işbirliğine Ajansların ilk toplantısı Balıkesir’de yapıldı. GMKA’nın ev sahipliğinde  gerçekleşen toplantıya GEKA, ZAFERKA ve BEBKA Kalkınma Ajansları katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları eşleştirme programı kapsamında termal sağlık turizmi alanında eşleşen dört Kalkınma Ajansı ilk toplantısını Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaptı. Toplantıya BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç katılırken ayrıca toplantıda; Aydın, Muğla ve Denizli’den Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA); Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Manisa’dan Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFERKA); Bursa, Bilecik, Eskişehir’den Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Balıkesir, Çanakkale’den Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) uzmanları hazır bulundu.

Toplantıda Ajanslar arasında işbirliğini artırmak için yürütülebilecek projelerin yanı sıra özellikle termal ve sağlık turizmi konularına odaklanıldı. Toplantıya katılan Ajans uzmanları arasında bölgelerin sıcak su kaynaklarına yönelik envanter çalışması yapılmasından, kaynakların sürdürülebilirliğine yönelik alınacak tedbirler; Termal Kent Konsepti ve destinasyon yönetiminden, kür merkezleri oluşturulması ve akreditasyona kadar termal ve Sağlık turizmi konusunda detaylı bir görüş alışverişinde bulunuldu.