Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Engelleri Kaldırıyor

Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Meslek Liseleri Yenileniyor, Engelleri Kaldırıyor” konulu Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) projesi ile ilçeye 400 bin TL’lik bir kaynak kazandırdı.

Okul Müdürü Mehmet Karahan yaptığı açıklamalarda; ‘‘Bu sene proje ekibimizle yapmış olduğumuz projemizle; Özel eğitime gereksinim duyan engelli öğrencilerimiz için tam donanımlı bir özel eğitim uygulama atölyesi oluşturduk. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin gelişen teknolojiye adapte olmalarını sağlamak amacıyla Makine atölyemize CNC Metal İşleme Torna Tezgahı, ve Mobilya atölyemize CNC Ahşap İşleme Torna Tezgahı kazandırdık. Alanında en son teknolojiye sahip bu iki makinamızı hem eğitim hem de üretim amaçlı olarak kullanmaya başladık. Bölgemiz özellikle mobilya sektörü bakımından gelişmeye açık bir bölge. Bu açıdan okulumuza kazandırdığımız bu iki makina alandaki üretim ve hız konusunda büyük bir eksiği giderecektir.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güngör, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Okulumuz idarecilerini tebrik ediyorum. Yazmış oldukları proje ile okulumuza alanında en son teknoloji ile üretim yapan bir adet ahşap, bir adette metal CNC makinası kazandırdılar. Bu iki makina piyasada henüz yaygın olarak kullanılmayan bölgede ender bulunan iki makina. Bu özelliğiyle öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olduklarında sahada muhtemelen bu makinalarla karşılaşacakları için bir anlamda geleceğin teknolojisini bugünden öğrenmiş olacaklar. Bu da Bakanlığımızın mesleki eğitimde “İstihdama Yönelik Eğitim” anlayışına uygun bir kazanım olacak. Bunun yanında bu makinalar çok seri bir şekilde üretim yapabildikleri için öğrencilerimiz piyasaya ürün tedarik etmek suretiyle aynı anda hem eğitim hem de üretim yapabilecekler. Ayrıca projeye eş finansman desteği sağlayan kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.