Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Taşra Teşkilatı Üçüncü Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Taşra Teşkilatı, bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlar Balıkesir ili koordinasyon toplantısının üçüncüsü Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Balıkesir hizmet binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Balıkesir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Balıkesir Müdürlüğü, Balıkesir Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Balıkesir OSB, Balıkesir 2. OSB, Bandırma OSB, Dursunbey OSB, Burhaniye Zeytin ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas OSB, Balıkesir Sanayi Odası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı yetkilileri katılım sağladı.

Toplantıda OSB’lerin güncel durumları ve ihtiyaçları hakkında OSB Müdürlerince bilgilendirme yapıldı. Ayrıca katılımcı kurumlar arası işbirliğini geliştirmeye yönelik yapılabilecekler hakkında görüş ve öneriler değerlendirildi. Toplantıda ayrıca Balıkesir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü tarafından katılımcılara teknokentlerin sunduğu avantajlar, teknokentlerin tarihçesi, teknokentlerde başarı hikayeleri konularını içeren bir sunum gerçekleştirildi. Balıkesir Teknokentin güncel durumu hakkında katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı.

Kalkınma Ajansları ve KOSGEB destekleri ile teşvik uygulamalarından faydalanmış ve faaliyete geçmiş olan işletmelerin değerlendirildiği; desteklerin olası etkilerinin, düzeltilmesi gereken hususların ve alınması gereken tedbirlerin ele alındığı toplantıda Yatırım Destek Ofisi ve Organize Sanayi Bölgeleri arasındaki iletişimin geliştirilmesine yönelik alınacak tedbirler de görüşüldü.