Haber Galerisi

Proje Eğitimleri Biga, Edremit ve Bozcaada ile Devam Etti

08 Mayıs 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Bölgede projecilik yaklaşımının geliştirilmesi ve proje üretme kapasitesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı “Proje Hazırlama ve Uygulama” eğitimlerine devam ediyor. Şu anda kadar Balıkesir, Çanakkale, Bozcaada, Biga ve Edremit’te Ajans uzmanları tarafından verilen eğitimler başarıyla tamamlandı.

GMKA Balıkesir merkez binasında ve Çanakkale Yatırım Destek Ofisi’nde görev yapan uzmanlar tarafından verilen eğitimler, özel ve resmi kurum ve kuruluşlarının çalışanları, vatandaşlarımız ve öğrenciler tarafından talep görüyor.

Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi kapsamında; sorun-hedef ve strateji analizleri, mantıksal çerçeve, başvuru-değerlendirme süreci ve diğer devlet ve kurum destekleri hakkında uygulamalı eğitimler veriliyor. Hazırlanan takvime göre devam eden eğitimler ücretsiz olarak veriliyor.

Bölgedeki paydaşların destek veren kurum ve kuruluşlara kaliteli ve başarılı proje yazmasının sağlanması, proje yazmada karşılaşılan sorunların giderilmesi için önem verilen bu eğitimlerin önümüzdeki dönemlerde de devam edilmesi planlanıyor.

Daha önceden de duyurusu yapıldığı üzere bir sonraki eğitimler; 16-17 Mayıs tarihlerinde Bandırma ve Gelibolu ilçelerimizde gerçekleştirilecektir. Eğitimlere tam zamanlı olarak katılanlara eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir. Katılım sağlamak isteyenler www.gmka.gov.tr resmi web sitesinden başvuru yapabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..