Haber Galerisi

"Montessori Uygulayıcı Eğitimi" Teknik Destek Projesinin İmzaları Atıldı.

28 Temmuz 2017

2017 Yılı Teknik Destek Programı 3. Dönemindeki başarılı bulunan Teknik Destek Projelerinden Biga İlçe Eğitim Müdürlüğünün “Montessori Uygulayıcı Eğitimi” projesinin imza töreni, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

Törende imzaları Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN ve GMKA Genel Sekreter Vekili Dr. Kasım ÖZEK attı. Kurumdaki hizmet kapasitesinin gelişmesi, eğitimi daha nitelikli hale getirilmesini hedefleyen projede talep edilen eğitim; tüm dünyada kabul gören, öğrenciyi merkeze alan uygulanan ve etkinlik sayısının fazla olduğu, bireyselleşmiş eğitimi öne çıkartan bir eğitim modeli olacak. Montessori eğitimi; her çocuğun özel bir birey olduğunu belirten ve çocukların kendi seçimlerinin önemi üzerinde duran, her çocuğun farklı bir öğrenme ritmine sahip olduğunu vurgulayan bu model. Çocuklar için önceden hazırlanmış eğitim ortamında kendileri tarafından seçilen materyallerle eğitim-öğretim yapılacak. Bölgemiz eğitim-öğretim kurumlarının kalkınması ve niteliğinin artması açısından, eğitimde farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması gerçeği ile yola çıkılıyor. Projeye konu olan Montessori eğitiminin, ilçe eğitim kurumlarında uygulanabilmesi için belirtilen kazanımları içinde barındıran bir eğitim ihtiyacı ortaya konuyor. Eğitimdeki öncelikli amaç 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlanacak olan zorunlu okul öncesi eğitiminin niteliğini ve kalitesini arttırmak olacak.

Montessori Eğitimi alındıktan sonra katılımcı öğretmenlerin ders etkinliklerinde kullanacakları montessori faaliyetleri, eğitimin kalitesini ve etkinlik çeşidini arttıracak, aynı zamanda öğretmenlerin akademik gelişimine katkıda bulunacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..