Haber Galerisi

Marmara’daki Sanayicilere Performans Ödülü

07 Ekim 2015

Kocaeli Sanayi Odası, Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu ile Marmara Bölgesindeki sanayi kuruluşlarını ödüllendirecek. Balıkesir ve Çanakkale’de sanayi kuruluşları da bu yarışmaya katılabilecek.

Kocaeli Sanayi Odası, önderliğinde Marmara Bölgesinde bulunan başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla “Sektörel Performans Değerlendirme” organizasyonu düzenliyor.

Organizasyonun ortaklık yapısında bu yıl bir revizyon gerçekleştirildi. Organizasyonun bölgesel ortakları arasına bu yıl Marmara Bölgesinde yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı katıldı.

Sektörel Performans Değerlendirme organizasyon ile; yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, ülkemizin ekonomisine katma değer yaratan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşları belirlenerek, ödüllendiriliyor. Hizmet sektöründen başvuru alınmayan organizasyona üretim yapan sanayicilerin başvurusu bekleniyor.

Büyük İşletme ve KOBİ kategorilerinde başvuru yapılabilen ödül organizasyonunun Verimlilik, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal Sonuçlar, Dış Ticaret, Topluma Katkı, İstihdam ve Çalışanların Geliştirilmesi ile Bilinçlendirilmesi olmak üzere 7 değerlendirme kriteri bulunuyor.

Toplamda 14 ile hitap eden organizasyona Marmara Bölgesi’nden gelecek başvuruların son tarihi 6 Kasım 2015.

Ödül Töreninin ise Kasım ayı sonunda her yıl olduğu gibi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Firmalar Bu Değerlendirmede Neden Yer Almalı?

·    Tanınma ve Prestij 
·    PwC, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve ABİGEM işbirliği ile düzenlenen geri bildirim raporu ile karşılaştırma yapabilme imkanı,
·    Rekabet için iyileştirmesi gereken öncelikli konular hakkında bilgi edinme imkanı,
·    SANTEK’16 Fuarında “Sektöründe En İyi Firmalar” alanında ücretsiz yer alma imkanı,
·    Match For Industry Uluslar arası İkili İş Görüşmeleri Etkinliğine katılma ve yurt dışından kendi profiline uygun en az bir firma ile ikili iş görüşmesi yapma imkanı,

Organizasyona başvuru için; www.sektorelperformans.org  web sitesi üzerindeki başvuru formunun firmaların 2013 ve 2014 yılı değerlerini kapsayacak şekilde doldurulması gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..