Haber Galerisi

Kore ve Japon Yetkililerden Çanakkale Yatırım Destek Ofisi’ne Ziyaret

15 Mayıs 2018

Yaklaşık iki yıldan beri üzerinde çalışılan Çanakkale Boğaz Köprüsünün yapımında yer alan ve 3. Boğaz Köprüsünün halatlarını imal eden Koreli H&K Engineering firmasının yetkilileri ile Tokyo Rope firmasının yetkilileri bugün Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Yatırım Destek Ofisini ziyaret ettiler.

Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ile bir araya gelen firma yetkilileri Hosokawa Hajime, Kiyotaka Miwa ve Koya Nakabayashi; ithalat, üretim işlemleri ile köprünün aşama ve inşa süreci hakkında sohbet ettiler. Çanakkale Boğaz Köprüsünün yapımında yer alan Kore – Türk Konsorsiyumunda yer alan Koreli H&K Engineering firması ile Tokyo Rope firmasının ortaklaşa oluşturdukları firma ile yapılacak köprünün halatları, Kore – Japon ortaklığında üretilip köprü inşa sahasına taşınacak.

Kore ve Japon firmalarının yetkililerine hem bilgi verilmesi hem de tanıştırılması konusunda yardımcı olan Çanakkale Yatırım Destek Ofisi; Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nde yer kiralamasında, liman ve ithalat işlemleri için Çanakkale Kepez Limanı ile görüşme yapılmasında, yabancı mühendis çalışması için izin işlemleri konusunda yardımcı olunmasında ve Çanakkale’de yatırım yapılabilecek tüm alanlar için bilgi verilmesi konusunda bir takım da ziyaretler gerçekleştirmişti.

Tokyo Rope’un yatırımı Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı yetkilileri tarafından da takip edilmektedir. Yine Tokyo Rope Japonya’da Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansının yetkilileri ile de görüşme gerçekleştirmiştir. Yatırımda yaklaşık 40 kişinin çalışması beklenirken ithalat ve üretim işlemleri için adım atılmaya başlanacak.

Çanakkale Yatırım Destek Ofisi’nde gerçekleştirilen görüşme sonrasında firma yetkilileri GMKA’ya yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..