Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nda (GMKA) Planlama ve Geliştirme Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

GMKA Balıkesir merkez binasında gerçekleşen, Balıkesir Vali Yardımcısı Şükrü Kara’nın başkanlık ettiği toplantıya; KÜSİ İl Temsilcisi Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk ve kurul üyeleri katılım gösterdi.

Toplantı, Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş’ın Balıkesir’de KÜSİ kapsamında 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin sunumu ve faaliyetlerin değerlendirmesi ile başladı. 2019 yılında gerçekleştirilen KÜSİ Kurul Toplantısı neticesinde alınan kararların gerçekleşme durumlarının değerlendirmesinin ardından, GMKA Genel Sekreteri Ajansın İmalat Sanayi, Turizm ve Kırsal Ekonomi kapsamındaki yeni yapılanması ve Ajans tarafından Covid-19 Salgınının Ekonomik ve Sosyal etkilerine yönelik olarak yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kurul üyeleri tarafından COVİD-19 pandemi salgınının getirdiği sıkıntılar ve fırsatlar çerçevesinde KÜSİ faaliyetlerinin planlanması ve Balıkesir’de yapılması gereken faaliyetler değerlendirildi.

Sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilen toplantı, gündem dışı görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.