Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Kalkınma Ajansları Bir Araya Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Ahiler Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde, 5-6 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitim kapsamında ülke genelinde faaliyet gösteren Kalkınma Ajanslarının Yatırım Destek Ofisi ve Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi uzmanları bir araya geldi.

Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı Ahmet Şimşek ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başlayan eğitimin ilk günü ATLAS Sistemi ve elektronik Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Bilgi Sistemi (E-TUYS) hakkında aktarılan bilgiler ile tamamlandı. Eğitimin ikinci günü kapsamında harita okumacılığı hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Eğitim kapsamında gerçekleştirilen oturumlardan bir tanesi olan ve Kalkınma Ajanslarının yaptıkları yayınları içeren ve yerel bilginin depolandığı “Kalkınma Ajansı Kütüphane” çalıştayında, hazırlanan çalışmaların şekil ve içerik olarak nasıl olması gerektiğine ve içeriğin yayınlanacağı web sitesinin nasıl daha kullanıcı dostu hale getirileceğine ilişkin beyin fırtınası yapıldı.

Programın son gününde konuşan Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, “2020 yılında güzel işler yapacağız. Kalkınma Ajansları olarak sizler bölgenizde kalkınmayla ilgili her konuya temas edebiliyorsunuz. O yüzden bulunduğunuz yerlerde bölgenizin kalkınması için çok önemlisiniz. Birlikte on yılı geride bıraktınız. Yapmış olduğunuz işlerle birçok şeyin değişimine katkıda bulundunuz. 2020’de de farklı noktalara değinerek birlikte çok güzel işler yapacağız.”dedi.

Program kapsamında Kalkınma Ajansları uzmanlarına bölgede yer alan bazı sanayi işletmeleri, müze ve oteller gezdirilerek, uzmanların; faaliyetler, çalışmalar ve bölge hakkında bilgi almaları sağlandı.