Haber Galerisi

İstanbul-İzmir Otoyolu Tam Gaz

08 Aralık 2015

Balıkesir’den geçen İstanbul-İzmir Otoyolunun yapımına hız verildi. Proje kapsamında Balıkesir’den geçecek yol için Bakanlar Kurulu Susurluk’ta bulunan bazı araziler için acele kamulaştırma kararı aldı.

Türkiye’nin en büyük otoyol projelerinin kavşağında bulunan Güney Marmara Bölgesinde, projelerin yapımı aşama aşama ilerliyor. Balıkesir ve Çanakkale bölgesini baştan aşağı kat edecek otoyol projelerinden biri olan İstanbul-İzmir otoyolu inşaatının Balıkesir kısmı için Bakanlar Kurulu’nda acele kamulaştırma kararı alındı.

Resmi Gazete’nin 8 Aralık 2015 tarihli sayısında yayınlanan karar ile İstanbul-İzmir otoyolu kapsamında Bursa ve Balıkesir illerinde 30 köy ve mahallede belirlenen arazilerde acele kamulaştırma kararı uygulanacak.  Karar kapsamında Balıkesir’in Susurluk İlçesi Karapürçek, Söğütçayır, Duman, Yenimahalle, Yahyaköy, Ömerköy ve Balıklıdere mahallelerinde bulunan yüzlerce parsel söz konusu otoyol için kamulaştırılacak.

Otoyolların kesişim noktası: Güney Marmara

İstanbul-İzmir otoyolunun inşaatı devam ederken önümüzdeki dönemde planlanan ve Çanakkale Boğazına yapılacak köprüden geçecek Kınalı-Tekirdağ-Balıkesir otoyoluyla geçecek yeni proje ile Güney Marmara Bölgesi ulaşım ve lojistik anlamda en avantajlı konuma gelecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..