Haber Galerisi

İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

26 Ekim 2016

İl Koordinasyon Kurulu Değerlendirme Toplantısı, Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurumların Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Vali Yazıcı, “Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız vehim bir olay vardı. Bu kara günü unutmadan yolumuza devam edeceğiz. Yapılacak özverili çalışmalar ve hizmetlerle daha çok çalışarak, daha çok mücadele ederek; ülkemize, milletimize ve demokrasimize sahip çıkarak, hainlere en güzel cevapları vereceğiz” diye konuştu.

İşimizi En İyi Şekilde Yapacağız

Yazıcı, “Bu ülkenin artık parası var. Eskiden ufacık işler on senede, on beş senede zor bitiyordu. Çok şükür ki ülkemiz artık devasa projeleri birkaç senede bitirebiliyor. Özellikle buradaki arkadaşlar hareketlendiğinde, birlikte çalışarak yeni heyecanlar ortaya çıkarttığında, ülkemizin kısa bir sürede arzu ettiğimiz ve olmamız gereken noktada olacağına inanıyorum. Biz Balıkesirden sorumluyuz. Bunu hep beraber başaracağız. Biz kendi işimizi yapacağız. Bunu en iyi şekilde yapacağız. Halkımıza hizmeti sunarken en hızlı, en güvenilir ve en kaliteli şekilde sunacağız. Ülkemiz 81 ilde de aynı çalışma olduğunda Allah’ın izni ile çok kısa bir sürede yakalamış olduğu bu hızı daha da güçlendirerek devam ettirecek”

Konuşmasına devam eden Yazıcı, “Tüm kurum ve kuruluşlarımızın bu yaşanan kötü ve acı olaydan sonra kendilerini yenileyerek, yeni hedefler, yeni amaçlar, yeni çalışma politikaları ve yeni heyecanlar oluşturacağına inanıyorum. Bu kentteki yönetici pozisyonundaki herkes bu yeteneğe sahip. Dolayısıyla gönlünüzü vermeniz gerekiyor. Bu ülkeye olan sevdanızı, millete olan sevginizi çalışarak göstermemiz gerekiyor. Bu bilinçle yolumuza devam edeceğiz. Biz de, çocuklarımız da mutlu, müreffeh bir ülkede yaşamaya devam edecek” diye konuştu.

Toplantı İçin Yeni Formata Geçiliyor

İl Koordinasyon Toplantılarının uzun geçmesinin hem sağlıklı olmadığına ve verimliliğin düşük olmasına sebep olduğuna değinen Yazıcı, toplantıyla ilgili yeni bir formata gidileceğine değindi. Yazıcı, “Bundan sonra yatırımcı kuruluşlarımızdan her toplantı için belirleyeceğimiz iki kuruluşumuz daha önceden kendilerine haber vermek suretiyle sunumlarını gerçekleştirsinler. Yapılan yatırımları hep beraber görelim. Gerekli görülen yerlerde koordinasyon gerektiren durumları konuşalım, tartışalım. Diğer kurum ve kuruluşlarda söz alarak iletmek istediği konular var ise iletsinler. Bu şekilde daha verimli geçeceğini düşündüğüm toplantımızı bu şekilde sonlandıralım” diye konuştu.

Toplantı, Balıkesir 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’nun ve Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı’nın yapılan faaliyetler, hizmet ve çalışmalarını içeren sunumları ile sona erdi. Bir dahaki toplantı için sunun yapacak kurumların belirlendiği toplantıda, ileriki tarihlerde, Devlet Demir Yolları ve Devlet Su İşleri sunumlarını gerçekleştirecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..