Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Idea2Product Etkinliği Çanakkale’de Gerçekleştirildi

Çanakkale ilinde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Idea2Product etkinliği, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) koordinasyonunda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Çanakkale Teknopark işbirliği içinde gerçekleştirildi.

Tasarım odaklı düşünce doğrultusunda fikir ve ürün geliştirme, yalın iş modeli oluşturma gibi konuların ele alındığı uygulama ağırlıklı etkinlik kapsamında teknolojik ve katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarmayı hedefleyen öğrenciler; iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konularında bilgilendirildi.

Girişimcilik ekosistemi hakkında yapılan bilgilendirme ile başlayan etkinliğin ilk günü katılımcılar arasında oluşturulan çalışma grupları arasında iş fikri geliştirilmesinin hedeflendiği atölye çalışmaları ile devam etti. Etkinliğin ikinci gününde katılımcılar iş fikirlerinin uygulanabilirliği, ticarileşme potansiyeli ve yenilikçi özelliklerini hazırlamış oldukları 3 boyutlu prototipler aracılığıyla diğer gruplara aktardı. Etkinlik iş fikirlerine yönelik değerlendirmeler ve öneriler sonrasında tamamlandı.