Haber Galerisi

Hintli Basın Mensuplarından Troya Ziyareti

17 Temmuz 2018

Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yıl dönümü ve Avrupa’da Kültür Mirası Yılı ilan edilmesi nedeniyle ilan edilen 2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale’ye gelen Hindistanlı basın kafilesi, Çanakkale’nin birçok yerini gezerek Vali Orhan Tavlı’yı da ziyaret ettiler.

Çanakkale’ye gelen Hindistan basın grubu; Peden Doma Bhutia, Supavitra Bhasin, Pranav Bhasin, Arnav Bhasin, Aarti Bhasin, Vasudha Dhawan, Mahavir Prasad, Mithun Kumar ve Sachin Kumar, 2018 Troya Yılı kapsamında Assos – Behramkale ve Bozcaada’yı gezerek, büyük bir beğeniyle ve hayranlıkla ziyaret ettikleri Troya Antik Kenti’yle, Çanakkale’nin tarihi ve kültürel güzelliklerine yazılarında yer vereceklerini belirttiler. Çanakkale’de olmaktan duydukları mutluluğu ifade eden Hindistanlı basın mensupları, izlenimlerini ziyaret ettikleri Tavlı ile de paylaştılar.

Vali Orhan Tavlı, Hindistan basın mensuplarının Çanakkale ve Troya Yılı hakkındaki sorularını yanıtladı ve ziyaret anısına basın grubuyla hatıra fotoğrafı çektirdi. 2018 Troya Yılı kapsamında uluslararası tanıtım amacıyla Çanakkale’ye gelen ekip bir sonraki aşamada Çanakkale hakkında belgesel film çekimi de planladılar.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..