Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Çanakkale’de Toplandı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu olağan toplantısı Çanakkale İl Özel İdaresinde gerçekleştirildi.

GMKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın başkanlık ettiği toplantı; Yönetim Kurulu Dönem Başkan Vekili Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender’in katılımları ile gerçekleştirildi.

Vali Şıldak, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında; Yakın zamanda dünya ve ülke gündeminde önemli yer teşkil eden Covid-19 Pandemisinin iş ve çalışma hayatına getirdiği değişiklileri konu olan  “Pandemi Sonrası Ekonomik ve Sosyal Değerlendirme” çalışmasının yayınlanacağını bu konuda gerekli projelere destek ver ileceğini ifade etti.

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programları, Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi güdümlü projesi, Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Programlarına destek verileceğini ifade eden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak; e-ticaret ve ihracat, kurumsal yönetim, aile anayasasına geçiş, markalaşma, dijitalleşme eğitimleri hakkında gerekli çalışmalara başlanacağını belirtti.

Turizm’in Geliştirilmesi Mali Destek Programı, Tarım ve Kırsal alanda yapılan çalışmalar ve Yenilenebilir Enerji Mesleki Eğitim AB Projesi konularına da değinen Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yeni dönemin Balıkesir ve Çanakkale’mize hayırlı olması temennisinde bulunarak yönetim kurulu toplantısını başlattı.

Toplantı; Ajansın yürüttüğü sonuç odaklı programların faaliyetleri ve ilerlemeleri, 2021 yılı bütçe hazırlıklarını yürütmek amacıyla Genel Sekretere yetki verilmesi, Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programları, Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Destek programlarının faaliyetleri ve ilerlemeleri, Çanakkale Teknoparkı’nda Dijital İçerik Geliştirilmesi güdümlü projesinin uygulama süreçleri görüşüldü. Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından son buldu.