Haber Galerisi

GMKA’dan MEB Personeline “Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi”

03 Kasım 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Bölgede projeciliğin geliştirilmesi ve proje üretme kapasitesinin artırılması amacıyla, Balıkesir’de bulunan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personeline “Proje Hazırlama ve Uygulama” eğitimi verdi. MEB ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitim, GMKA Balıkesir merkez hizmet binasında, 01-02 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi.

Kaliteli ve başarılı proje yazmanın desteklenmesi, proje yazmada karşılaşılan sorunların giderilmesi ve proje içeriğinin daha iyi anlaşılır olması için Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimleri veren GMKA, gerçekleştirdiği bu eğitimi bu defa MEB personeli için verdi. GMKA Proje Yönetim Birimi uzmanlarından Tuğba Bozkurt tarafından verilen eğitim iki gün sürdü. Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi kapsamında; sorun-hedef ve strateji analizleri, mantıksal çerçeve, başvuru-değerlendirme süreci ve diğer devlet ve kurum destekleri hakkında bilgilerin verildiği eğitim sonrasında MEB personelinin soruları yanıtlandı.

Gerçekleştirilen eğitime tam zamanlı olarak katılan personel katılım sertifikası almaya hak kazanıyor. Ajans tarafından belirli zamanlarda yapılan eğitimlere katılım sağlamak isteyenler www.gmka.gov.tr resmi web sitesinden başvuru yapabiliyor.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..