Haber Galerisi

GMKA’dan Kaymakam Sırmalı’ya Ziyaret

14 Mart 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Kasım Özek, Edremit ilçesi Kaymakamı Ali Sırmalı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kasım Özek, "Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Edremit Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Ajansımıza sunulan iki projenin başarılı bir şekilde uygulanmasından dolayı teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum" dedi. 2017 Yılında da Teknik Desteklerin devam edeceğini belirten Genel Sekreter Özek: "2017 Yılında ilan edilen Teknik Destek Programının bütçesini önceki yıllara göre önemli bir oranda artırdık. Bölgenin ve ülkenin gelişmesi, kaliteli insanın yetişmesine bağlı bir durumdur. GMKA olarak verdiğimiz Teknik Desteklerle TR22 Bölgesinde bunu başarmak istiyoruz. Bu doğrultuda TR22 Güney Marmara Bölgemizde bulunan kurum ve kuruluşlar tarafından Teknik Destek Programı öncelikleri doğrultusunda hazırlanan proje başvurularını bekliyoruz" dedi.

Ziyarette konuşan Kaymakam Sırmalı, "Bölgemizin ve ilçemizin kalkınmasında önemli bir paya sahip Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın sağladığı Teknik Destekleri çok önemsiyoruz. Bu destekler yerel ve bölgesel kalkınmanın önemli faktörlerinden birisi olan insan kaynaklarının nitelikli, eğitimli ve donanımlı hale gelmesine katkı sağlamaktadır. Bu doğrultuda 2016 Yılı Teknik Destek programı kapsamında ilçemizde uygulanan iki Teknik Destek eğitimi ile toplam 22 farklı kurumdan 80 katılımcımıza Teknik Destek eğitimi verilmiştir. Bundan sonraki süreçte de Edremit Kaymakamlığımız ve ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından ilçemizin kalkınmasına yönelik projeler üretilerek Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunulacaktır" dedi.

Bölgemizin ve ilçemizin kalkınmasına yönelik bilgilerin paylaşıldığı ziyarette Kaymakam Sırmalı, Genel Sekreter Vekili Özek'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine teşekkür etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..