Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

GMKA’dan Fizibilite Desteği İçin Bir İmza Daha

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2018 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamındaki destek sözleşmelerine, Burhaniye Ticaret Odası ile imzalanan sözleşme ile bir yenisi daha eklendi.

2018 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında GMKA Balıkesir merkez binasında imza töreni gerçekleştirildi. Törene Burhaniye Ticaret Odası Meclis Başkanı Hasan Varol, Burhaniye Ticaret Odası Genel Sekreteri Ersel Pazarbaşı, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ve Program Yönetim Birim Başkanı Murat Ateş katıldı.

Bölgemizin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılabilmesi amacıyla kurgulanan Fizibilite Desteği Programı kapsamında; Burhaniye Ticaret Odası tarafından Burhaniye ve Gömeç bölgesindeki dalış yerlerinin tespiti için fizibilite çalışması yapılacak. Bölgenin sportif dalış turizmi açısından değerlendirilmesinde yararlı olacak kaynak ve potansiyeli daha doğru analiz edilebilecek olan program kapsamında ayrıca bu yaklaşımın pazar analizinin yanında teknik ve finansal yönlerini de ele alarak, turistik amaçlı sportif dalış alanları da belirlenecek.

Fizibilite desteği ile GMKA, Güney Marmara diye tanımlanan TR22 bölgesinde yer alan Balıkesir ve Çanakkale illerindeki kurum ve kuruluşların bölgeye katkısı olacak faaliyetlerin araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarını doğrudan finanse edebiliyor. Bu destek mekanizmasıyla bölgenin yenilikçilik, girişimcilik ve ekonomik kapasitesini geliştirmeye yönelik planlanan çalışmaların yapılacak ön hazırlık aşamalarını doğrudan finanse ederek, yapılacak faaliyetlerin gerçekleşmesini hızlandırıyor.