Haber Galerisi

GMKA Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi’ni Çanakkale’de Düzenledi

10 Mayıs 2017

GMKA Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi’ni Çanakkale’de düzenledi. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından merkezi ve yerel düzeyde uygulanan mali ve teknik desteklere ilişkin öncelikler, kapsam, yararlanma koşulları, başvuru için gerekli belgeler gibi hususlarda yatırımcıların bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Çanakkale’de “Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi” düzenlendi.

Çanakkale İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitime, kâr amacı güden ve kâr amacı gütmeyen paydaşlar katılım sağladı. Katılımcılar yapılan eğitimde; Ekonomi Bakanlığı Destekleri, KOSGEB Destekleri, İŞKUR Destekleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri, TKDK Destekleri ve Kredi Garanti Fonu hakkında bilgi sahibi oldular.

Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi’nde Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai BAŞARAN, Ekonomi Bakanlığı destekleri; KOSGEB Çanakkale Müdürlüğünden Nazım TUHAN, KOSGEB destekleri; Çanakkale İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa HÖKE, İŞKUR destekleri; Çanakkale Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden Caner ÇAKAR, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleri; TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğünden İletişim Uzmanı Gül Melek TUNUSLUOĞLU, TKDK destekleri ve KGF Balıkesir Şube Müdürü Kubilay ÖZBAY ise Kredi Garanti Fonu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Düzenlenen eğitim programı ile yatırım yapma düşüncesine sahip, yatırım geri dönüş süresini kısaltmak isteyen ya da yatırımını büyütme, yatırım kârlılığını artırma veya yatırım ile ilgili ihtiyaçlarını giderme düşüncesinde olan toplantı katılımcıları devlet destekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olma şansını yakaladı. 

Kurum temsilcilerince aktarılan bilgiler sonrasında soru-cevap oturumu ile son bulan eğitim programı, katılımcıların farklı destek mekanizmaları konusunda farkındalık düzeyinin artmasına katkıda bulundu.

Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi, GMKA tarafından “En çok hangi alanda eğitime ihtiyaç duyuyorsunuz?” temalı anket sonucunda en çok oy verilen eğitim tercihi olmuştu. Devlet destekleri konusunda Nisan ayı içinde Balıkesir’de gerçekleştirilen eğitime olduğu gibi Çanakkale’de gerçekleştirilen eğitime de oldukça ilgi gösterildiği görüldü.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..