Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

GMKA Toplam Faktör Verimliliği Projesi Tecrübe Paylaşımı ve İstişare Toplantısına Katılım Sağladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen “Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi Tecrübe Paylaşımı ve İstişare Toplantısı”na katılım sağladı.

Proje bileşeninin son aşaması olan Tecrübe Paylaşımı ve İstişare Toplantısı kapsamında saha çalışmaları sürecinde yaşanılan deneyim, üretilen kaynak/dokümantasyon ve öğrenilen dersler üzerinden geçilerek modül süreci değerlendirildi ve proje sonunda sürdürülebilirliğin sağlanmasına ilişkin bir yol haritası üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya modül eğitmenleri, saha uygulama ekibi, Kalkınma Ajansı çalışanları ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri katılım sağladı.

UNDP tarafından desteklenen projenin bileşenlerinden biri olan Kapasite Geliştirme bileşeni kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı faydalanıcı kurum rolünde yer alıyor. Kapasite geliştirme başlığı altında yer alan Değer Zinciri Analizi ve Ekosistem Analizi modül programları ile ilgili 2018 yılının Haziran ve Temmuz aylarında düzenlenen ve tüm Kalkınma Ajanslarının katılım sağladığı eğitimlerin ardından Kayseri ilinde Elektrikli Ev Aletleri Sektörü Değer Zinciri Analizi ve Bursa ilinde Ekosistem Analizi ile ilgili saha çalışmaları gerçekleştirilmişti.