Haber Galerisi

GMKA Öncülüğünde Kurulan Balıkesir İl Yatırım Komitesi 2017 Yılı Toplantısını Gerçekleştirdi

25 Ekim 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) öncülüğünde kurulan Balıkesir İl Yatırım Komitesinin GMKA merkez hizmet binasında gerçekleştirdiği toplantıya, 18 kurumdan 22 temsilci katıldı. Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla yatırımcının yatırım aşamalarında muhatap olduğu tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirmek amacıyla kurulan İl Yatırım Komitesi toplantısına Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse başkanlık etti.

Toplantıya; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3. Bölge Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 25. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü 141. Şube şefliği, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkesir İl Ticaret Müdürlüğü, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Balıkesir Defterdarlığı, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Balıkesir 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Burhaniye Zeytin ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü,  Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü temsilcileri katıldı.

Komite Başkanı Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse’nin ardından söz alan Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin, komitenin kuruluş amacının yatırımcıların kamu kurumları nezdindeki izin ve ruhsat süreçlerinin tek elden koordine edilerek özel sektör yatırımlarını hızlandırmak ve kolaylaştırmak olduğunu kaydetti.

Toplantıda Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın yatırım destek ve yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik faaliyetlerine, 2017-2023 İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi ile yatırım ortamının iyileştirilmesi ve tanıtımına katkı sağlayacak 2018 yılı eylem planlarına yer verildi. Katılımcılar ile yatırıma uygun arazi temini, yatırıma uygun alanların alt ölçekli planlanması, izin ve ruhsat süreçlerinin hızlandırılması için gerçekleştirilmesi gereken eylemler istişare edilerek yol haritası belirlendi.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..