Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

GMKA Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir Havran’da Gerçekleşti

Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) en üst karar merci olan Yönetim Kurulu olağan toplantısı Balıkesir'in Havran ilçesinde yapıldı.

Balıkesir'in Havran ilçesinde yapılan toplantıya; GMKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Ersin Yazıcı, GMKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren ve GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Toplantının açılışında Vali Ersin Yazıcı yaptığı konuşmada; ev sahibi sıfatıyla GMKA Yönetim Kurulu Üyelerini Balıkesir'de misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kurumsal Bilgi ve Tecrübeler Buluştu

Vali Yazıcı, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, bölgesel kalkınma yolunda bölge paydaşları olarak hep birlikte hareket etmenin, kurumsal bilgi ve tecrübelerin kalkınma paydasında buluşturulmasının önemine vurgu yaptı.

Dönem İçinde Gerçekleştirilecek Projeler

Dönem içinde gerçekleştirilen çalışmalara değinen Dönem Başkanı Vali Ersin Yazıcı, "Bugün bölgemizin, Yönetim Kurulumuzun ve Ajansın gündeminde bulunan konulara ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Bu kapsamda, uygulanmakta olan doğrudan faaliyet desteği, teknik destek programı, güdümlü projelerimiz ile diğer mali destek programlarının uygulama süreçleri gözden geçirilecektir." dedi.

Vali Yazıcı'nın konuşmalarının ardından toplantı gündeminde bulunan diğer konular görüşülerek karara bağlandı.

Çanakkale Kruvaziyer Limanı Fizibilitesi

Toplantıda karara bağlanan gündemlerden biri başvuruya halen açık olan 2019 yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan "Çanakkale Kruvaziyer Limanı Fizibilitesi" projesi oldu. Desteklenme kararı alınan proje ile son dönemde ülke turizmi açısından da yıldızı parlayan kruvaziyer turizminden Çanakkale'nin pay alması amacıyla hayata geçirilmesi planlanan kruvaziyer limanının fizibilite çalışmalarına başlanacak.