Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

GMKA “İş Zekası Aracı Uzman Kullanıcı Eğitimi”ne Katılım Sağladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı – UNDP işbirliğiyle yürütülen Toplam Faktör Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi kapsamında “İş Zekası Aracı Uzman Kullanıcı Eğitimi”ne katılım sağladı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve 26 Kalkınma Ajansı temsilcilerinin katılım gösterdiği “İş Zekası Aracı Uzman Kullanıcı Eğitimi” Ankara’da gerçekleşiyor. Proje kapsamında veri kullanımı ve veriye dayalı karar vermenin desteklenmesi hedefleniyor. Ajansların veriyi stratejik amaçlar için kullanmasına yönelik olarak TFV Projesi kapsamında temin edilen İş Zekası Aracı Bilişim Bi (BI Tool)’un kullanımının anlatıldığı proje kapsamındaki eğitim 3 gün sürecek. Eğitim süresince ilk gün; sistem geneli hakkında bilgilendirme, yetkilendirme işlemleri, sistem yönetimi, meta veri havuzu eğitimi, ikinci gün; anlık sorgu oluşturma ve ETL oluşturma sihirbazı eğitimi ile üçüncü gün; rapor sayfası, anlık sorgu aracı örnek çalışmalar, çalışma sayfası örnek çalışmalar ile eğitim tamamlanacak.

Eğitimler Bilişim Uzmanı Yahya Mert Çakmak tarafından katılımcılara verilirken katılımcılar daha önceki aylarda da “Veri Odaklı Düşünme ve Veri Görselleştirme Eğitimine” katılım sağlamışlardı.