Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

GMKA Heyetinden Vali Ersin Yazıcı’ya Veda Ziyareti

Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Antalya Valiliğine atanan Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı’ya, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender ve Ajans birim başkanları veda ziyaretinde bulundu.

Antalya Valiliğine atanmasının ardından veda ziyaretleri kapsamında GMKA yetkililerini kabul eden Ersin Yazıcı, yetkililer ile bir süre sohbet etti. Sohbette yönetim kurulunda alınan kararlar çevresinde uygulanan ve süregelen faaliyetleri de değerlendiren Yazıcı, Hasan İskender ve GMKA birim başkanlarına bölge için yapılan çalışmalarından dolayı teşekkür ederek hayırlı çalışmalar temennisinde bulundu.

Ayrıca Ersin Yazıcı Balıkesir Büyük Şehir Belediyesi tarafından verilen veda yemeğine katılarak veda konuşması gerçekleştirdi. Vali Yazıcı konuşmasında, “Her şey için teşekkür ediyorum. Beraber çalıştığım kaymakamlarım, belediye başkanlarım, sivil toplum kuruluşlarım, bu şehre her noktasında minnet eden güzel insanlar ve bu şehrin insanları, her şeyin güzelini hak ediyor. Bunu hep birlikte yapmaya da devam ediyoruz.” diye konuştu.  

2016 yılı Haziran ayında Balıkesir Valiliği’ne atanan ve dört yıldır Balıkesir’de görev yapan Vali Yazıcı, Burdur Valisi Hasan Şıldak’a görevi teslim ederek Valilik görevine Antalya’da devam edecek.

Çanakkale Valisi ve GMKA Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Tavlı da Muğla Valiliğine Atandı

Dört yıldır Çanakkale Valisi olarak görev yapan ayrıca GMKA Yönetim Kurulu Üyesi olan Orhan Tavlı da yayımlanan kararname ile görevini Nevşehir Valiliğini yürüten İlhami Aktaş’a devretti.

Tavlı Çanakkale Valiliği resmi web sitesi üzerinden bir veda konuşması yayınladı. Vali Tavlı konuşmasında; “Muğla Valiliği`ne atanmam sebebiyle dört yıldır görev yaptığım Şehitler Diyarı Çanakkale`ye ve sizlere veda ediyorum. Çanakkale ilimizde çalışmaktan ve Çanakkalelileri tanımaktan büyük onur duydum. Çanakkale’de görev yaptığım süre içerisinde Çanakkale’mizin daha ileriye taşınması için mesai arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle bu güzide ilin bir hemşehrisi, bir gönüllüsü gibi çalışmaya gayret ettik. İlimizin tarımda, turizmde ve sanayide güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma bakış açısıyla her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde Çanakkale’mizi 2023 Türkiye’si hedefine hep birlikte hazırlamaya çalıştık” diye görüş bildirdi.

GMKA olarak ülkemize ve bölgemize yapmış oldukları katkılardan dolayı her iki valimize de teşekkür eder yeni görev yerlerinde yapacakları çalışmalarının hayırlı olmasını diliyoruz.