Haber Galerisi

GMKA Desteğiyle Çanakkale’nin Tarih Turizmi Canlanıyor

02 Kasım 2021

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Mali Desteği ile hayata geçirilen “Tarihi Su Kemerinin İhyası” isimli proje ziyaretçilerini ağırlıyor. Truva tarihinin bir parçası olan Tarihi Su Kemeri proje kapsamında restore edilerek, Çanakkale’nin tarih turizmi destinasyonlarına dahil oldu.

Çanakkale’ye bağlı Civler Köyü’nde bulunan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, GMKA Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında restore edilen projeyi; GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, Ajans uzmanları, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi mühendisleri ve Civler Köyü Muhtarı yerinde inceledi.

Bu Proje İle Bölgeyi Ziyaret Eden Yerli ve Yabancı Turist Sayısının Artması Bekleniyor

Çanakkale’ye kazandırılan projeyle Bölge’yi ziyaret edecek yerli ve yabancı turistin sayısının artması ile Bölge’de bulunan tarihi yapı ve doğal dokunun bilinilirliği ve ulaşılabilirliği de artmış olacak.

Çanakkale turizminin geliştirilmesi ve destinasyonlarının arttırılması amacıyla tamamlanan, tarih ve doğa odaklı alternatif merkezlerinden biri olarak görülen proje sayesinde, Bölge’de turizm sektöründen alınan payın arttırılması hedefleniyor.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..