Haber Galerisi

GMKA Desteği ile

28 Temmuz 2016

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, Ören sahilinin engellilerin kullanımı için yeniden düzenleneceği 'Burhaniye Engelleri Aşıyor' projesi hayata geçiyor. Ören sahilinin engellilerin kullanımı için yeniden düzenleyecek projenin 90 iş gününde bitirilmesinin planlandığı belirtiliyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında desteklediği 'Burhaniye Engelleri Aşıyor' projesini GMKA yetkilileri ve Burhaniye Belediyesi teknik elemanları inşaat alanını inceledi.

Burhaniye'de turizm ve spor açısından büyük bir eksikliği de giderecek olan proje hakkında konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, "Bu bizim sonderece önem verdiğimiz bir proje. Burhaniye'mizde yaşayan 1260 engellivatandaşımızın ve ilçemize ziyarete gelen engelli vatandaşlarımızın, ilçe merkezinden Ören Mahallesine kadar sorunsuz ve engelsiz bir şekilde gitmelerini sağlayacağız. Denize veya havuza, kimseye ihtiyaç duymadan, rahatça girebilmeleri için bu kardeşlerimize; denize bir adet iskele ve kumsalda yine kardeşlerimizin rahat hareket edebilmeleri için yürüyüş yolları yapacağız. Yüklenici firma tarafından inşaatına başlanan havuzumuz da yine engelli kardeşlerimizin rahatça girebilecekleri şekilde yapılıyor. Şu an için havuz, deniz iskelesi ve iki adet tenis kortu inşaatı yapılarak hizmete girecek. GMKA'dan aldığımız hibe desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu proje, Burhaniye'mizde eksikliği sürekli dile getirilen hizmetleri de karşılamış olacak" diye konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..