Haber Galerisi

GMKA 2018 Mali Destek Programı İçin Proje Eğitimi Gerçekleştirdi

18 Ocak 2018

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi konulu Mali Destek Programı için bölgedeki yararlanıcılara yönelik proje hazırlama sürecine ilişkin, projeciliğin geliştirilmesi ve proje üretme kapasitesinin artırılması amacıyla “Proje Hazırlama Eğitimi” verildi.

GMKA Balıkesir Hizmet Binasında verilen eğitime Balıkesir’de bulunan il müdürlükleri, meslek eğitimi veren kurumlar, meslek kuruluşları temsilcileri, ceza infaz kurumları katılım sağladı. Kaliteli ve başarılı proje yazmanın desteklenmesi, proje yazmada karşılaşılan sorunların giderilmesi ve proje içeriğinin daha iyi anlaşılır olması için Proje Hazırlama Eğitimleri veren GMKA, gerçekleştirdiği bu eğitimi de Mali Destek Programından yararlanabilecek olan katılımcılar için verdi. GMKA Proje Yönetim Birimi uzmanlarından Tuğba Bozkurt ve İsmail Çelik tarafından verilen eğitim bir gün sürdü. Proje Hazırlama Eğitimi kapsamında; sorun-hedef ve strateji analizleri, mantıksal çerçeve ve başvuru-değerlendirme süreci hakkında bilgilerin verilirken ayrıca Mali Destek Programı hakkında özet bilgiler verildi. Eğitim sonrasında katılımcıların soruları yanıtlandı.

Ajans tarafından belirli zamanlarda yapılan eğitimlere katılım sağlamak isteyenler www.gmka.gov.tr resmi web sitesinden başvuru yapabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..