Haber Galerisi

Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığına İlk Teknik Destek İmzası

30 Mayıs 2018

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca başvurusu yapılan “Alan Yönetimi Eğitim Programı (AYEP)” Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2018 Yılı Teknik Destek programı kapsamında Teknik Destek almaya hak kazandı.

Başkanlığın yeni bir kurum olması itibariyle bunun bir ilk olduğu ve kendilerini heyecanlandırdığını belirterek alanın kendine özgü yapısıyla birçok projeye altlık oluşturacağını ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile bundan sonraki süreçte işbirliği içinde olunacağı mesajını veren Başkan Yardımcısı Sayın Zülküf Memiş, GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Recai Başaran ile bundan sonraki projeler için müzakerelerde bulundu ve ardından Teknik Destek protokolü imzalandı.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığının teknik destek ve kurumsal kalkınması amacıyla Başkanlık uzmanlarından oluşturulan ekip tarafından yazılan ve destek alan “Alan Yönetimi Eğitim Programı (AYEP)” projesi ile uzman personel dört gün sürecek eğitim alacak. Eğitimi alanlar kazanılan bilgi ve beceriyle Başkanlık tarafından hazırlanacak nitelikli birçok projeye imza atacaktır. Alanın daha sağlıklı bir şekilde korunması, yaşatılması ve değerlendirilmesi yönünde atılan sağlam adımlar ile Çanakkale ruhu gelecek nesillere tam manasıyla aktarılacaktır.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..