Haber Galerisi

Ezine Gıda İhtisas OSB Gıda Mükemmeliyet Merkezi Güdümlü Projesi Başlıyor

08 Haziran 2018

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından 2018 bütçe yılı içerisinde Güdümlü Proje Destek Programı kapsamında desteklenmesi planlanan “Ezine Gıda İhtisas OSB Gıda Mükemmeliyet Merkezi Güdümlü Projesi” için başlangıç toplantısı, Ezine Kaymakamlığı’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acar ve diğer Üniversite Yetkilileri, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve diğer İl Özel İdaresi Yetkilileri, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağve diğer İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yetkilileri, Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Çağrı Oğuzhan, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah GÜÇ ve diğer Ajans Yetkilileri katılım sağladı.

Toplantıda Güdümlü Proje süreçleri ile alakalı gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç’ün ardından, GMKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Uzmanı Mehmet Volkan Duman tarafından Güdümlü Proje tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

Kaliteli ve sürdürülebilir gıda üretimini sağlamak, üretilecek bilimsel verilerle gıda güvenliği konusunda Bölgeye katkıda bulunmak, gıda sektöründe yenilik ve markalaşmayı sağlamak ve ihracatı artırmak amaçları doğrultusunda “Ezine Gıda İhtisas OSB Gıda Mükemmeliyet Merkezi Güdümlü Projesi”nin bu yıl içinde uygulanmaya başlanması planlanmaktadır.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..