Haber Galerisi

Çanakkale’de Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi Verildi

07 Nisan 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Bölgede projeciliğin geliştirilmesi ve proje üretme kapasitesinin artırılması amacıyla “Proje Hazırlama ve Uygulama” eğitimlerine başladı. Bu yılki Çanakkale’deki ilk eğitim, Çanakkale Halk Eğitim Merkezinde 06-07 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

Çanakkale ve Balıkesir’de faaliyet gösteren Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA); kaliteli ve başarılı proje yazmanın desteklenmesi, proje yazmada karşılaşılan sorunların giderilmesi ve proje içeriğinin daha iyi anlaşılır olması için daha önceki yıllarda da verdiği "Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi"nin Çanakkale’deki bu yılki ilk etabı gerçekleştirildi. GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Proje Yönetim Birimi uzmanlarından Petek Eğerci Coşkun tarafından verilen eğitimler, özel ve resmi kurum ve kuruluşları çalışanlarının katılımıyla tamamlandı. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi kapsamında; sorun-hedef ve strateji analizleri, mantıksal çerçeve, başvuru-değerlendirme süreci ve diğer devlet ve kurum destekleri hakkında uygulamalı eğitimler veriliyor. Hazırlanan takvime göre oluşturulan eğitimler ücretsiz olarak veriliyor.

Eğitimler; 26-27 Nisan tarihlerinde Biga’da, 16-17 Mayıs tarihlerinde de Gelibolu‘da sürecek. Gerçekleştirilen eğitimlere tam zamanlı olarak katılanlara eğitim sonunda katılım sertifikası veriliyor. Katılım sağlamak isteyenler www.gmka.gov.tr resmi web sitesinden başvuru yapabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..