Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Çanakkale’de Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Düzenlendi

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, mesleki ve teknik eğitimin tüm detaylarıyla görüşüldüğü bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya mesleki ve teknik eğitimi önemli öncelikleri arasına koyan Güney Marmara Kalkınma Ajansı da katılarak, görüşlerini katılımcılara sundu.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştay  Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ile akademisyenler, okul müdürleri, alan öğretmenleri, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarından birçok temsilci katıldı.

Çalıştayda Çanakkale’de yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki eğitimin iyi noktalara çekilmesi, insan kaynağı ve fiziki imkanların yerinde kullanılması için yapılması gerekenler görüşüldü.

2023 Eğitim Vizyonunda yer alan mesleki ve teknik eğitim konularının tartışıldığı çalıştayda ayrıca; mesleki ve teknik eğitimin toplumsal algısı ve atfedilen değerin arttırılmasına yönelik çalışmalar değerlendirildi. Ayrıca çalıştayda Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin yeterlilikleri, işletmelerde beceri eğitimi ve staj çalışmaları, mesleki teknik eğitimde rehberlik ve mesleki teknik eğitime erişim imkânları, mesleki ve teknik eğitimin finansmanı konuları tartışıldı ve katılımcılar arasında fikir alışverişine imkan sağlandı.