Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Çanakkale’de GMKA Tarafından “Devlet Destekleri Eğitimi” Verildi

Güney Marmara'da faaliyet gösteren oda ve borsalar ile yapılan işbirliği sonucunda, bölgemizdeki işletmelerin eğitim gereksinimlerini tespit etmek amacıyla yapılan anket sonucunda belirlenen eğitimler Devlet Destekleri Eğitimi ile başladı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından Çanakkale’deki yatırımcıların bilgilendirilmesine yönelik gerçekleştirilen Devlet Destekleri Eğitimi’ne kâr amacı güden kuruluşlar başta olmak üzere yoğun ilgi gösterildi.

Gerçekleştirilen eğitime katılım sağlayan paydaşlarımız; GMKA Destekleri, Yatırım Teşvik Sistemi, KOSGEB Destekleri, İŞKUR Destekleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri, TKDK Destekleri, Sigorta Prim Teşvikleri ve Uygulamaları ile Eximbank Kredileri hakkında bilgi sahibi oldular.

GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, Çanakkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, KÜSİ Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Özgür Özay, Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Uzmanı Burak Nardal, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ayşegül Bozkurt, Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hilmi Ercan, Sosyal Güvenlik Denetmeni Mehmet Uğur Yavuz, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çanakkale İl Koordinatörü Hasan İskender, TKDK Proje Yönetimi Başvuru Birim Amiri Görkem Şanlı, KOSGEB Çanakkale Müdür Vekili Barış Alural ve KOSGEB KOBİ Uzmanı Sedat Akay kurumları tarafından verilen destek, kredi ve teşvikler hakkında katılımcılara bilgi verdiler.

GMKA Tarafından Düzenlenen Eğitimler Devam Edecek

Bölgemizdeki işletmelerin eğitim gereksinimlerini tespit etmek amacıyla yapılan anket sonucunda belirlenen diğer eğitimler; “Dış Ticaret İstihbarat Kanalları” ve “Pazarlamada İnovasyon ve Dijital Pazarlama” eğitimleridir. Bu eğitimlerden “Dış Ticaret İstihbarat Kanalları” eğitimi Ekim ayı içerisinde, “Pazarlamada İnovasyon ve Dijital Pazarlama” eğitimi ise Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Eğitimlere katılacak katılımcı sayısında kontenjan sınırlaması bulunmaktadır. Kayıt ve detaylı bilgi için www.gmka.gov.tr sitesindeki duyurular bölümünü takip ediniz.