Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Çanakkale’de Gıda ve Tarım Ürünlerinin Etkin Tanıtılması İçin İşbirliği Toplantısı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda, "Çanakkale İli Gıda ve Tarım Ürünlerinin Etkin Bir Şekilde Tanıtılması" konulu toplantı gerçekleştirildi.

Çanakkale ilinin gıda ve tarım ürünlerinin etkin bir şekilde tanıtılması amacıyla gerçekleştirilebilecek işbirliği çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya; GMKA, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve Biga Ticaret Borsası yetkilileri katılım sağladı.

Toplantı kapsamında Çanakkale ilinin gıda ve tarım ürünleri açısından birçok değere sahip olduğu ancak markalaşma ve pazar payı açısından ilin hak ettiği değeri henüz yakalayamadığı, istenilen seviyeye ulaşma noktasında yürütülebilecek çalışmalar, çalışmalar açısından paydaşlar arası işbirliği olasılıkları gibi konular görüşüldü.

GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç tarafından, işbirliği açısından örnek teşkil edebilecek mevcut uygulama örnekleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), toplantı kapsamında ele alınan bir diğer gündem maddesi oldu.