Haber Galerisi

Büyükşehir’de 2040 Yılı Vizyonu Toplantısı

26 Ağustos 2016

Balıkesir, Büyükşehir olmasıyla beraber her geçen gün yerli ve yabancı yeni yatırımlara ev sahipliği yapıyor. Mimar Alfonso Vegara, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde; Balıkesir, Çanakkale ve Marmara Havzası’nın 2040 yılı vizyonu üzerine elmas modeli sunumunu gerçekleştirdi.

Balıkesir’de yeni faaliyetler planlayan Kale Grubu’na danışmanlık yapan Mimar Alfonso Vegara, Balıkesir, Çanakkale ve Marmara Havzası’nın 2040 vizyonu üzerine diamond yani elmas modeli sunumunu gerçekleştirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde gerçekleştirilen sunuma Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Çanakkale Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve GMKA Genel Sekreter Vekili Dr.Kasım Özek katılım gösterdi.

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede; “Singapur, İspanya, Brezilya, Kolombiya gibi dünyanın en büyük ülkelerinde şehirlerin rekabet gücü üzerine çalışmalar yapmakta olan Mimar Alfonso Vegara ile birlikte Balıkesir’de önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda, dünya nasıl gelişiyor, ülkeler ve şehirler kendilerini nasıl konumluyorlar ve küresel bazda kentsel dönüşüm konularını ele aldık. Bu konu başlıklarıyla ilgili Sayın Vegara verimli bir sunum gerçekleştirdi” dedi.

Sunumu yapılan bu model şehirlerin sanayiye entegre sürecini ele alırken yatırımcılar için vazgeçilmez fırsatlar öngörüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..