Haber Galerisi

BAÜN Rüzgar Enerjisi Eğitim Merkezine Sektör İlgisi

02 Nisan 2018

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), BDT Bilgi ve Denetim Teknolojisi Akademisi Şirketi, Systemcert Sertifikasyon şirketi, BFI Burgenland GM - Mesleki Gelişim Enstitüsü ile Sekemenergy Danışmanlık ve Planlama şirketi yetkilileri, rüzgar enerjisi eğitim çalışmaları kapsamında Balıkesir Üniversitesini ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Sakarya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete, TÜREB Genel Sekreteri Ünal Terzi, Dış İlişkiler Sorumlusu Gülşah Altıkulaç, BDT Bilgi ve Denetim Teknolojisi Akademisi Şirketinden Cihan Önder ve Seyhan Şahiner, Systemcert Sertifikasyon şirketinden Vassiliki Theodoridou, BFI Burgenland GM - Mesleki Gelişim Enstitüsünden Jürgen Grandits ve Sekemenergy Danışmanlık ve Planlama Şirketinden Heinz Prassl katıldı. Ziyarette Yenilenebilir Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Erhan Balcı, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sabri Bıçakçı ve Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gültekin Kuvat da hazır bulundu.

Ziyaret sırasında GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç başkanlığındaki Güney Marmara Kalkınma Ajansı heyeti, Üniversite ile ortaklaşa gerçekleştirilen Yenilenebilir Enerji Projeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Türkiye’de rüzgar enerjisi eğitim merkezi kurmayı planlayan TÜREB ve ziyaretçi firmalar, rüzgar enerjisi eğitiminde Balıkesir Üniversitesinin Güney Marmara Kalkınma Ajansıyla (GMKA) ortak gerçekleştirdiği projeler ve Balıkesir Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Eğitim Merkezinin alt yapısı hakkında bilgiler alırken olası işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret, Rüzgar Enerjisi Eğitim Merkezi’nin gezilmesi ile sona erdi.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..