Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi Ödülleri Verildi

Balıkesir'in eğitim kalitesini ve başarısını yükseltmek için Balıkesir Valiliği öncülüğünde uygulamaya konulan “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi” (BİGEP) Dönem Sonu Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Törene Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, İl Protokolü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) İmalat Sanayiinde Dönüşüm ve Kurumsallaşma Birimi Başkanı Emrah Bozkurt ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

BİGEP, Balıkesir ilinin eğitim potansiyelini tüm destek sağlayan kuruluşlar ile yükseltmek amacıyla, Balıkesir Valiliğinin himayelerinde ve 2023 Vizyon Belgesinin “Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” hedefinin yol göstericiliğinde gerçekleştirildi.

BİGEP kapsamında yıl boyunca yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek; motivasyonlarını artırmak; öğrencileri eğitsel, akademik, mesleki ve kişisel rehberlik hizmetleriyle desteklemek; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetlerde yer almalarını sağlamak ve kendilerini tüm yönleriyle keşfetmelerine destek olmak amaçlanmıştır.

Ödüllendirme, proje kapsamında öğretmen ve öğrencilerin gerçekleştirdiği faaliyet ve çalışmaların BİGEP Proje İzleme ve Değerlendirme Modülü ile dijital ortama kaydedilerek, proje izleme ve değerlendirme süreçleri sonucunda yönetici, öğretmen ve öğrencilerin proje kapsamında yaptıkları çalışmalar 5 ana alanda belirlenen kriterler ölçüsünde değerlendirilerek yapılmıştır.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar Covid – 19 pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim şeklinde düzenlenmiş olsa da pandemi sürecinin son bulması durumunda Millî Eğitim Bakanlığı’nın açıklayacağı yol haritasına uygun olacak şekilde devam etmesi planlanıyor.  Plânlanmış olan tüm çalışmalar hem uzaktan eğitime, hem de yüz yüze eğitime uygun olacak şekilde hazırlandı.

BİGEP ödül töreni konuşmacıların ardından başarı sağlayan öğrenci ve öğretmenlere sertifika ve ödülleri verildi.