Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

“Bandırma Ticaret Borsasının GES Yatırımı Fizibilitesi” Projesi İmzaları Atıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2019 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında Bandırma Ticaret Borsası tarafından sunulan ve başarılı bulunan “Bandırma Ticaret Borsasının GES Yatırımı Fizibilitesi” başlıklı projenin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

İmza töreni; Bandırma Ticaret Odası Genel Sekreteri Ertunç İşbay, GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç, Bandırma Ticaret Odası Proje Sorumlusu Eyyüp Arslan ve GMKA uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek fizibilite çalışmasıyla GES yatırım maliyetinin ve GES yatırımına ilişkin teknik çalışmaları belirlenmesi bekleniyor. Bandırma’da GES yatırımına yönelik fizibilite hazırlanması sonucunda GES kurulması sürecine hız verilmesi ve yenilenebilir enerji kaynakları, sürekliliği nedeniyle sürdürülebilir olmasının yanında dünyanın her ülkesinde bulunabilmesi ile de büyük önem taşıyor. Proje kapsamında Bandırma Ticaret Borsası bünyesinde kurulması planlanan depolar için kurulacak GES yatırımının maliyetlerinin belirlenmesi sayesinde önümüzdeki dönemde ilgili yatırımların artması bekleniyor.

Bölgemizde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusundaki farkındalığın artırılması ve temiz enerji kullanımını yaygınlaştırarak sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlaması açısından proje önem taşıyor.