Haber Galerisi

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi Başlıyor

06 Haziran 2018

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından 2018 bütçe yılı içerisinde Güdümlü Proje Destek Programı kapsamında desteklenmesi planlanan “BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi” için başlangıç toplantısı, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Başkanı Osman Erol İnce, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Sakarya, Balıkesir Sanayi Odası Genel Sekreteri Engin Akyüz, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Murat Özcan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Program Geliştirme Şube Müdürü Derya Solak ve Proje ve AR-Ge Koordinatörü Cihan Çağıl, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Ethem Ceran ve Mustafa Güleç, Balıkesir OSB İdari İşler Amiri Levent Eryılmaz ve Balıkesir OSB Evrak Kayıt ve Arşiv Uzmanı Ebru Doğan, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden Mühendis Pelin Tekol ve Balıkesir Organize Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Kılıç, GMKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Uzmanları Emine Aktuğ ve Ali Koç katılım sağladı.

Toplantıda Güdümlü Proje süreçleri hakkında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç’ün ardından Balıkesir OSB İdari İşler Amiri Levent Eryılmaz tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Projesi tanıtım sunumu ve GMKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Uzmanı Emine Aktuğ tarafından Güdümlü Proje tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

Mesleki eğitim kalitesinin artırılarak meslek liselerinin tercih edilebilirliğinin sağlanması ile iş gücü arzının işgücü talebi doğrultusunda geliştirilerek nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amacı doğrultusunda Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından sunulan “BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi” GMKA’nın Güdümlü Proje Desteği ile hayata geçirilecek. Toplantıya katılım sağlayan tüm kurumların ortak olarak yer alacakları Güdümlü Projenin Kalkınma Bakanlığı’nın onayının ardından, bu yıl içinde uygulanmaya başlanması planlanmakta.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..