Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Balıkesir’li Firmaya Gıda Sektöründe Performans Ödülü

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) da bölgesel ortağı olduğu Kocaeli Sanayi Odası (KSO) “12’inci Sektörel Performans Değerlendirme Ödülleri” ödül töreni, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde düzenlenen törene; Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu,  Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Akgün Altop, Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan, Kibar Holding Ceosu Haluk Kayabaşı, ödül alacak firmalar ve çok sayıda sanayici işadamı katıldı.

“Büyüme Gösteren Gruptayız”

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur törende yaptığı konuşmada, Kocaeli'ndeki ticareti, sanayicimizin katma değerini görünce göğsümüz kabardı. 69 ülke ihracat rakamını açıklıyor. Bu 69 ülkenin sıralamasına bakınca 50 ülke eksi büyüme açıklıyor. Geriye doğru gitmiş yani yüzde 2.6 küçülmüş. Biz ise büyüme gösteren gruptayız, artış oranımız yüzde 7 ve reel değer olarak büyüme oranında 5'inci sıradayız. Bu çok önemli, bunu yapanlar da bugün burada bu masada oturan sanayiciler. Ben bu noktada herkesin bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Sayenizde bugün uluslararası platformlarda göğsümüzü kabartarak istatistiklerimizden söz ediyoruz dedi.

Hisarcıklıoğlundan Kadın Girişimci Sayımız İki Katına Çıktı

Son 10 yılda kadın girişimci sayımız iki katına çıktı. Eskiden yüzde 5'ti yapılan projelerle yüzde 9.6 oranına geldi ve gurur duyuyorum. Yeter ki ortak akıl ve istişare. Birbirimizi yeter ki ötekileştirmeyelim. Siyasi görüş, mezhep, dinimize göre farklılaştırmayalım. Beyin farklı düşünmeyi emrediyor. Zaten zenginlik budur. Ortak akılda birleşeceğiz. Bunu yaparsak hep beraber kazanırız. Yoksa küçük küçük gruplar halinde kaybolup gideriz. Bu zenginliklerimizi ortak akılla hep beraber çözeriz. Hedefimiz ekonomimizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokmak diye konuştu.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da Kocaeli'nin Türkiye'de sanayinin kalbinin attığı kent olduğunu belirterek, kentin Türkiye ekonomisine en fazla katkı veren illerin başında geldiğini anlattı. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu da kentin Türkiye sanayisindeki yeri ve önemini anlatarak, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Gıda sanayi sektöründe KOBİ kategorisinde ödülü Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde faaliyet gösteren Sarıbaş Tarım ve Süt Ürünleri Ltd. Şti. kazandı.

Ödül alan diğer firmalar ise şöyle: Büyük Ödüller;  Büyük Ölçekli Kuruluş kategorisinde; Mustafa Nevzat İlaç San. A.Ş., Kobi; Genmacs Otomasyon Mak. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti.,  Ağaç ve Kağıt Ürünleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Adel Kalemcilik Tic. Ve San. A.Ş.,  Kobi Sanayi Sektörü; Montel Mobilya Tekstil Deri Tur. San. ve Tic. A.Ş., Elektrik Elektronik ve Otomasyon Ürünleri Sektörü Kobi; Eso Endüstriyel  Elektronik A.Ş., Motorlu Taşıt Servis Sanayi Sektörü Kobi; Nazer Otomotiv Pazarlama San. Tic. A.Ş., Yazılım Ürünleri Sektörü Kobi; Bimser Çözüm Yazılım Tic. A.Ş., İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Nuh Çimento Sanayi A.Ş., İlaç Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Onko İlaç San. ve Tic. A.Ş., Havacılık ve Savunma Sanayi Kobi; Aycan Havacılık San. ve Ltd. Şti.,  Tekstil Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Metraco İth. İhr. ve Tic. A.Ş.,  Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Pimtaş Pilastik San. Tic. A.Ş., Kobi; İmren Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti., Makine Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş;  Systemaıhsk Havalandırma Tic. San. A.Ş., Makine Sanayi Sektörü Kobi; ICM Makina ve Mühendislik  Ltd. Şti., Kimya Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş Hektaş Tic. A.Ş., Kimya Sanayi Sektörü Kobi; Malva Kozmetik Petr. Gıda Tur. İnş. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti., Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Kordsa Teknik Tekstil A.Ş., Kobi; Üçel Kauçuk Taşıt Araçları Otomotiv Yedek Parça  San. Tic. A.Ş., Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Autoport Liman İşletmeleri A.Ş.,  Metal Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Demisaş Döküm Emaye Mamulleri San. A.Ş., Kobi;, Altaş Alüminyum İmalat San. ve Tic. A.Ş. Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’ye katılımcılar ve protokol üyeleri tarafından verildi. Protokol üyelerinin ödül alan firmalarla günün anısına toplu fotoğraf çekilmesinin ardından ödül töreni sona erdi.