Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Balıkesir’deki OSB’ler Yatırımcıların Odağında

Teşvik imkânlarıyla Marmara ve Ege Denizi’ne kıyısı olan iller arasında en avantajlı il olan Balıkesir’e yatırımcı ilgisi devam ediyor.

Mayıs 2018’de Bakanlar Kurulu Kararı kararıyla Organize Sanayi Bölgeleri’nde yer tahsisinde indirim uygulanması gündeme geldiğinden bu yana ildeki OSB’lere yönelik ilgi artarak sürüyor. Otoyol ve demiryolu projeleriyle Anadolu’yu Trakya’ya, Ege’yi Marmara’ya bağlayan, lojistik imkanlarıyla sanayicinin ilgisini çeken Balıkesir’i Ekim ayında otomotiv elektroniği alanında faaliyet gösteren sektörünün öncüsü bir firma ziyaret etti.

9 Ekim 2018’de Balıkesir OSB ve Gönen Deri İhtisas ve Karma OSB’de, 10 Ekim 2018’de Dursunbey OSB’de incelemelerde bulunan firma yetkilileri, yatırıma aday bölge olarak tespit ettikleri Balıkesir’den memnun kaldıklarını ifade ettiler. Gerçekleşmesi durumunda 2000 kişilik istihdam yaratacak olan yaklaşık 50 milyon TL maliyeti olan yatırım için arazi gezilerine eşlik eden Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) uzmanları, yatırımcıya ihtiyaç duyduğu alanlarda il yatırım imkanları hakkında bilgilendirme yaptı. Yatırımın 2019 yılında netleşmesi bekleniyor.