Haber Galerisi

Balıkesir’de Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi Verildi

07 Nisan 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Bölgede projeciliğin geliştirilmesi ve proje üretme kapasitesinin artırılması amacıyla “Proje Hazırlama ve Uygulama” eğitimlerine başladı. Yılın ilk eğitimi Balıkesir Ajans hizmet binasında 05-06 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

Balıkesir ve Çanakkale’de faaliyet gösteren Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA); kaliteli ve başarılı proje yazmanın desteklenmesi, proje yazmada karşılaşılan sorunların giderilmesi ve proje içeriğinin daha iyi anlaşılır olması için daha önceki yıllarda da verdiği "Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi"nin bu yılki ilk etabı, Balıkesir’de gerçekleştirildi. GMKA Proje Yönetim Birimi uzmanlarından Tuğba BOZKURT tarafından verilen eğitimler, özel ve resmi kurum ve kuruluşları çalışanlarının katılımıyla tamamlandı. Eğitim sonunda sertifika töreni gerçekleştirildi. Katılımcılar sertifikalarını, GMKA Genel Sekreter Vekili Dr. Kasım ÖZEK’ten aldılar.

Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi kapsamında; sorun-hedef ve strateji analizleri, mantıksal çerçeve, başvuru-değerlendirme süreci ve diğer devlet ve kurum destekleri hakkında uygulamalı eğitimler veriliyor. Hazırlanan takvime göre oluşturulan eğitimler ücretsiz olarak veriliyor.

Eğitimler; 26-27 Nisan tarihlerinde Edremit’te, 16-17 Mayıs tarihlerinde de Bandırma‘da sürecek. Gerçekleştirilen eğitimlere tam zamanlı olarak katılanlara eğitim sonunda katılım sertifikası veriliyor. Katılım sağlamak isteyenler www.gmka.gov.tr resmi web sitesinden başvuru yapabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..