Haber Galerisi

Balıkesir ve Edremit Milli Eğitim Müdürlüklerimize İki Teknik Destek

30 Mayıs 2017

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2017 Yılı Teknik Destek Programı 2. Dönemindeki başarılı bulunan Teknik Destek Projelerinden Balıkesir İl Eğitim Müdürlüğünün ve Edremit İlçe Eğitim Müdürlüğünün projeleri için imza törenlerini gerçekleştirdi.

İmza törenlerine Balıkesir İl Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, Edremit İlçe Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ve proje koordinatörleri ile GMKA Genel Sekreter Vekili Dr.Kasım ÖZEK ve Program Yönetim Birimi Başkanı Abdullah GÜÇ katılım sağladı. Balıkesir İl Eğitim Müdürlüğü “Balıkesir İlinde Özel Eğitim Öğretmenlerinin Uygulamalı Davranış Analizine Yönelik Tutum Geliştirmesi” projesi ile Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Özel Eğitimde Problem Davranışları Değiştirme Teknikleri Eğitimi” projesi ile Teknik Destek almaya hak kazandı.

Fotoğraf çekimi ve ardından hayırlı olsun temennileri ile törenler sona erdi.

Özel Eğitimde Uygulamalı Davranış Analizine Yönelik Tutum Geliştirmesi ve
Özel Eğitimde Problem Davranışları Değiştirme Teknikleri Eğitimi

Projeler kapsamında özel eğitim öğretmenlerinin mesleki profillerini geliştirmeyi amaçlayan projeler ile öğretmenler 2 grup halinde (Eylül seminer döneminde), ikişer gün sürecek olan "Uygulamalı Davranış Analizi" eğitimi programında yer alacak. Eğitimler, uygulamalı davranış analizi, ölçme-değerlendirme, pekiştirme-pekiştirme sistemleri, ipucunu sunma-geri çekme, ayrık denemelerle öğretim, iletişim becerilerinin kazandırılması, problem davranışlarla başa çıkma ve bireysel eğitim planı hazırlama, veri formu ve materyal hazırlama konularında gerçekleştirilecek ve atölyelerle zenginleştirilecek.

Alınacak eğitimler ile eğitimin kalitesini artırmak; öğrencileri çağın gerekliliklerine uygun, donanımlı ve bilgili bireyler olarak yetiştirmek ve bu eğitim hizmetini verirken de her yaş grubundan ve her yeterlilik seviyesinden öğrencilere eşit kalitede hizmet vermeyi amaçlamakta. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilecek olan tüm eğitim faaliyetlerinde özel eğitim gereksinimi olan öğrencilere gereken hassasiyet ve önem gösterilecek. Aynı zamanda müdürlük bünyesinde hizmet veren özel eğitim okullarında ve sınıflarında görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimiz projemizin bir diğer öncelikli hedef grubunu oluşturacak. Özel eğitimde problem davranışları değiştirme teknikleri ile ilgili eğitim almaları ve bu sayede mesleki donanımlarına artırarak öğrencilerine daha faydalı olmaları sağlanacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..