Haber Galerisi

Balıkesir Travel Turkey İzmir Fuar’ında Göz Doldurdu

11 Aralık 2017

Balıkesir, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla kapılarını açan, dünyanın farklı yerlerinden turizm destinasyonlarının bir araya geldiği, Türkiye'nin önde gelen turizm fuar organizasyonlarından “Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde yerini aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan fuarda konuşmacıların ardından, fuarın ve Troia 2018 yılı temalı video gösterimleri yapılarak kurdele merasimi ile fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ve 65 ülkeden 35 binden fazla katılımcının katıldığı Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, kapılarını 11’inci kez açarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Gaziemir’de yer alan Fuar İzmir’de düzenlenen fuarda Balıkesir de standıyla göz doldurdu. Ziyaretçilerine Balıkesir’deki farklı destinasyonların ve alternatif turizm olanaklarının da tanıtıldığı standı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu dönem başkanı Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Vali Yardımcısı Bayramali Köse de ziyaret etti. Stantta GMKA Genel Sekreter Vekili Dr. Kasım Özek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı da fuar boyunca ziyaretçilerini ağırlayarak bölgeye özgü hediyelerini takdim ettiler.

140 metrekare alana kurulan Balıkesir standında; termal tesisler, sağlık turizmi, deniz turizmi, doğal güzellikler, eko turizm ve kültürel öğelerin de tanıtımı yapılacak. Ayrıca stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir Ticaret Odası, yerel kamu idareleri, turizm acentaları ve oteller de yerini aldı. Fuar turizm acentaları ve otellere uluslararası alanda yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları sunacağı gibi fuar kapsamında yapacakları anlaşmalarla iş hacimlerini arttırma olanağı bulacaklar. Katılmış oldukları fuarlarda dikkatleri üzerine çeken Sındırgı Belediyesi de yağcıbedir halıları, folklor ekibi ve yöresel kıyafetleri ile yine ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Travel Turkey İzmir 2017 Fuarı ile eş zamanlı olarak Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresi de dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirerek gelişen turizmin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yaklaşımlar kazanmak amacıyla başladı. Gastronominin bölge turizmine olan katkılarının konuşulacağı kongrede, akademik bildirilerinin yer aldığı bölüm İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile yürütülüyor.

Fuarda ayrıca fotoğraf sergileri, klasik otomobiller sergisi, Kiev sergisi ve katılımcıların kendilerine özgü tanıtım ve tadım sunumlarının yanı sıra birçok ülkenin tanıtım etkinlikleri,  workshoplar ve bilgilendirme sunumları da fuar programında yer alıyor.  

Travel Turkey İzmir 2017 Fuar ve Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresini ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler http://www.travelturkeyexpo.com/ web adresinden bilgi alabilir. Balıkesir standını ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler de B Holü A308 numarada Balıkesir standını bulabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..