Haber Galerisi

Balıkesir Travel Turkey İçin Hazır

06 Aralık 2017

Balıkesir, 07 Aralık – 10 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarından Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi hazırlıklarını, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) çalışmaları eşliğinde tamamladı. 11.’si düzenlenecek olan fuar, İzmir’in Gaziemir ilçesinde gerçekleştirilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinde, Balıkesir’in en iyi şekilde tanıtılması için, GMKA tarafından Balıkesir standı hazır hale getirildi. Balıkesir’in temsil edileceği fuar için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve paydaşlarla yapılan görüşmeler sonucunda hazırlıklar tamamlanarak, fuarda yapılacak faaliyetlere odaklanıldı.

İlk gün Balıkesir standını GMKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Balıkesir Valisi Ersin Yazıcının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin de ziyaret etmesi bekleniyor. 140 metrekare alanda tasarımlarıyla göz dolduracak Balıkesir standında termal tesisler, sağlık turizmi, deniz turizmi, doğal güzellikler, eko turizm ve kültürel öğelerin de tanıtımı yapılacak. Ayrıca fuar boyunca da stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, yerel kamu idareleri, turizm acentaları ve oteller de yerini alacak. Fuar turizm acentaları ve otellere uluslararası alanda yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları sunacağı gibi fuar kapsamında yapacakları anlaşmalarla iş hacimlerini arttırma olanağı bulacaklar.

Geçtiğimiz yıl 38 ülkeden 1179 katılımcı firma ve 77 ülkeden 38 bin 587 ziyaretçi ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran fuar, her yıl artan yerli ve yabancı katılımlarıyla büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam ediyor. Türkiye ile çok sayıda ülkenin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacak. Ayrıca Travel Turkey fuar ve kongresine bu yıl Türkiye’ye 2016 yılında 1 milyon kişiden fazla turistin ziyaret ettiği Ukrayna, partner ülke olacak.

Fuar İle Eş Zamanlı “Uluslarası Gastronomi Turizm Kongresi” de Düzenlenecek

Travel Turkey İzmir 2017 Fuarı ile eş zamanlı olarak Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresi'nin düzenleneceğini dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, gelişen turizmin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yaklaşımlar kazanmak amacıyla düzenlenecek. Gastronominin bölge turizmine olan katkılarının konuşulacağı kongrede, akademik bildirilerinin yer aldığı bölüm İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile yürütülüyor.

Travel Turkey İzmir 2017 Fuar ve Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresini ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler http://www.travelturkeyexpo.com/ web adresinden bilgi alabilir. Balıkesir standını ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler de B Holü A308 numarada Balıkesir standını bulabilirler.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..