Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Balıkesir Travel Turkey Fuarı İçin Hazır

Balıkesir, 6 Aralık – 8 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarından Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi hazırlıklarını, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) çalışmaları eşliğinde tamamladı. 12.’si düzenlenecek olan fuar, İzmir’in Gaziemir ilçesinde gerçekleştirilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinde, Balıkesir’in en iyi şekilde tanıtılması için, GMKA tarafından Balıkesir standı hazır hale getirildi. Balıkesir’in temsil edileceği fuar için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve paydaşlarla yapılan görüşmeler sonucunda hazırlıklar tamamlanarak, fuarda yapılacak faaliyetlere odaklanıldı.

İlk gün Balıkesir standını kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin de ziyaret etmesi bekleniyor. 253 metrekare alanda B holü 404 nolu konumunda tasarımlarıyla göz dolduracak Balıkesir standında termal tesisler, sağlık turizmi, deniz turizmi, doğal güzellikler, eko turizm ve kültürel öğelerin de tanıtımı yapılacak. Ayrıca fuar boyunca da stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, yerel kamu idareleri, turizm acentaları ve oteller de yerini alacak. Fuar turizm acentaları ve otellere uluslararası alanda yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları sunacağı gibi fuar kapsamında yapacakları anlaşmalarla iş hacimlerini arttırma olanağı bulacaklar.

Geçen yıl 36 farklı ülkeden 1284 katılımcının yer aldığı Travel Turkey İzmir fuarını, 63 farklı ülkeden 44.589 kişi tarafından ziyaret etti. 2018 yılı içinde mevcut firmaların katılımı devam ederken, yeni firma ve yeni destinasyonlardan da artan katılım talepleri Travel Turkey İzmir’in bu yılda yeni işbirlikleri için ticari bir platform olacağını göstermekte. Buna bağlı olarak, fuarın bu yıl da büyümesi hedeflenmektedir. Sektörün talebi üzerine fuar bu Perşembe-Cumartesi günleri 3 gün boyunca organize edilecek. Fuar bu yıl 20.000 m2 nin üzerinde organize edilecek olup, 50.000 profesyonel ziyaretçinin fuarı ziyaret etmesi hedefleniyor.

Türk Hava Yolları (THY) nin desteğiyle her yıl devam eden dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın almacılar ile fuarda stand ile yer alan katılımcı firmaların buluşacağı ‘Speed Networking Etkinliği’ fuarın ilk 2 günü gerçekleştirilecek. Bu yıl özellikle MICE ile ilgili birçok satın alıcı fuarda Hosted Buyer programı çerçevesinde VIP ziyaretçi olarak ağırlanacak. Bu program ile fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları yapmalarını ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedeflenmekte.

Fuar İle Eş Zamanlı “Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresi” de Düzenlenecek

4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında Türsab ve İzfaş ortaklığıyla dördüncü kez fuarla eş zamanlı başlayıp üç gün boyunca A salonunda yapılacak. Kongre, dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, gelişen turizmin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yaklaşımlar kazanmak amacıyla düzenleniyor. Katılımcıların http://izmirgastrotourismcongress.com web sitesinden mutlaka kayıt yaptırması gerekiyor.

Balıkesir standında yer almak isteyen ve henüz İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne katılım bilgisi iletmemiş olan turizm profesyonellerinin 23 Kasım 2018 tarihine kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bilgi vermeleri gerekmektedir.

(iktm10@kulturturizm.gov.tr - 0266 245 13 35 )