Haber Galerisi

Balıkesir İl Yatırım Komitesi 2018 İlk Yılı Toplantısını Gerçekleştirdi

18 Nisan 2018

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) öncülüğünde kurulan Balıkesir İl Yatırım Komitesi, 2018 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya 15 kurumdan 21 temsilci katıldı. Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla yatırımcının yatırım aşamalarında muhatap olduğu tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirmek amacıyla kurulan İl Yatırım Komitesi toplantısına Vali Yardımcısı Bayram Ali KÖSE başkanlık etti.

Toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Yatırım izleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkesir İl Ticaret Müdürlüğü, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Balıkesir 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Burhaniye Zeytin ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü,  Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Ticaret Borsası ve Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü temsilcileri katıldı.

Komite Başkanı Vali Yardımcısı Bayram Ali KÖSE ardından söz alan Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin, 2018 yılında Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi kapsamında yürütülen faaliyetlerden söz etti. Faaliyetler arasında Balıkesir’de gümrük kurulması, serbest bölge kurulması, Ekonomi Bakanlığı Bölgesel teşvik sisteminin yatırımcı lehinde daha da iyileştirilmesi, termal turizm merkezlerinin alt ölçekli planlanması bulunuyor. Yatırım ortamının tanıtılması için de yoğun şekilde faaliyetler yürüttüklerini belirten Şahin, 9-10 Mayıs’ta gerçekleşecek Balıkesir Yatırım Günleri’nde Balıkesir yatırım ortamını ile yatırım yapmış yatırımcıların panelist olarak katılacağı paneller aracılığıyla tanıtacaklarını belirtti. ISO ilk 1000’de yer alan firmaların en üst düzey temsilcileri ve zincir otel yatırımcıları da davetliler arasında bulunuyor.

Toplantı katılımcıları, yatırım destek ofisi tarafından yatırımları hakkında bilgi sağlanan yatırımcılar ve izin ve ruhsat süreçleri takip edilen yatırımcılar hakkında ve iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi ve tanıtımı kapsamında yürütülen diğer faaliyetler hakkında da bilgi alma fırsatı edinmiş oldu.

Komite üyelerinin görüş ve düşüncelerinin alınmasından sonra toplantı sona erdi.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..