Haber Galerisi

Balıkesir EMITT İçin Toplandı

27 Aralık 2017

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 25 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 80’in üzerinde ülkeden 5.000 firma ve markayı bir araya getirmeyi hedefleyen EMITT 2018’de yer alacak olan Balıkesir için yemekli bir toplantı gerçekleştirildi. 

Toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Soner Korkmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin ve uzman H. Kerem Öner, ilçe Belediye Kültür Müdürleri, Üniversite temsilcileri ve turizm sektöründeki temsilciler katılım sağladı.

Bu yıl da Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından kiralanan, stant dizayn ve uygulaması yaptırılan Balıkesir standı için hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda, EMITT hakkında genel bilgiler verilmesinin yanı sıra katılımın önemi ve muhtemel faydaları vurgulandı. Toplantıda katılımcılar, Marmara ve Ege’de uzanan kıyıları, sahip olduğu jeotermal kaynakları, biyolojik çeşitliliği ve tarihsel atmosferi bir arada yaşatan güçlü bir turizm profili çizen Balıkesir’in tanıtımı için fuar standına sunabilecekleri katkıları masaya yatırdı. Balıkesir’in bu fuara etkili bir şekilde katılım sağlaması ve ilimizin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını; yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermek adına, yapılabilecekler görüşüldü.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, her yıl 46.000’den fazla sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu fırsatları yakalamak isteyen turistleri ağırlıyor. Geçtiğimiz yıl EMITT fuarını tur operatörleri, seyahat acenteleri, otellerin yanı sıra havayolları, konaklama tesisleri, ulaşım firmaları ve bilişim teknolojileri firmaları gibi turizm sektöründe yer alan 46.670 turizm profesyoneli ziyaret etti. Bu bağlamda EMITT Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olup nitelikli işbirliği fırsatlarının yakalanabileceği bir platform olarak görülüyor.

Fuar süresince düzenlenecek olan Hosted Buyer (Davetli Tur Operatörü) Programı’na bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu, Latin Amerika dahil 81 ülkeden 550 davetli tur operatörü katılacak. Program ile uluslararası alanda yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları oluşturan EMITT 2018, 70.000 ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

Fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bunun yanı sıra Kış turizmi özel bölümü, Outdoor turizmi özel bölümü, tatil tutkunları için yüzlerce seçenek sunacak. Fuarı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler 190 m2’lik alanda kurulu olan Balıkesir standını 5. Salon D-520 numarada bulabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..