Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Bağımsız Değerlendirici Süreci Başladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2018 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları olan “Turizmin Geliştirilmesi”, “Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı” ve “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi-2” Programı için Bağımsız Değerlendirici süreci başladı.

Toplamda 37,5 milyon TL bütçesi olan programlar için yapılan 125 Proje başvurusu için yapılan ön incelemelerin ardından, 90 milyon TL proje bütçesi ve 59 milyon TL destek talebi için Bağımsız Değerlendirici tarafından projeler değerlendiriliyor. Projelerin mali ve teknik açıdan değerlendirildiği sürecin kısa bir süre içinde tamamlanması bekleniyor. Değerlendirmelerin başvuru rehberinde belirtilen puanlama kriterlerine göre yapılmasının ardından Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirme süreçlerine başlanacak. Bu değerlendirmelerden sonra oluşan destek almaya hak kazanan asil ve yedek başvuru sahiplerinin listesi, nihai onay için Ajans Yönetim Kuruluna sunulacak.

Söz konusu değerlendirmeleri yapan Bağımsız Değerlendiriciler Ajansın “Bağımsız Değerlendirici” program kapsamında yeterli uzmanlığı olan ve alanında en az beş yıllık tecrübeye sahip, teslim edilen projelerin hazırlık veya uygulanma aşamasında görev almamış veya almayacak olan kişiler arasından seçilerek görevlendiriliyor.