Haber Galerisi

Anadolu Etap Yeni Yatırım İçin Girişimlere Başladı

11 Eylül 2015

Gönen’de Tahirova Çiftliğinde meyve üretimi yapan Anadolu Etap yapacağı yatırım için girişimlere başladı. Firma, GMKA Balıkesir Yatırım Destek Ofisiyle birlikte Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ı ziyaret etti.

Türkiye’nin en büyük meyve üreticisi olan Anadolu Etap Tahirova’da bulunan kendi çiftliklerinden ve çiftçilerden aldıkları meyveleri ayıklama, tasnifleme ve soğuk hava deposu kurmak üzere girişimlere başladı. Geçtiğimiz günlerde Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir Yatırım Destek Ofisine izin ve ruhsat süreçlerinin tek elden takibi için başvuran Anadolu Etap talepleri ile ilgili olarak Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakarı makamında ziyaret etti.  Ziyarete firma yetkilisi Tahir Kalyoncu ve GMKA Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin katıldı.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, yatırım için gereken kolaylıkları göstereceğinin altını çizerek, ziyaretten duyduğumu memnuniyeti ifade etti.

Anadolu Etap Meyvecilikte Lider

Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Cutrale ortak girişimiyle 2009 yılında kurulan Anadolu Etap, kuruluşundan bu yana geçen kısa sürede, 2 tesis ve 6 çiftlikle Türkiye’nin alanında lider kuruluşlarından biri konumuna geldi.

Türkiye'de meyveciliğe tahsis edilmiş en geniş arazilerin (24 bin dekar) sahibi olan Anadolu Etap, dünyanın önde gelen meyve üreticileri arasında yer almak ve Türkiye’de tarıma dayalı endüstrinin gelişmesini sağlamak vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..